מהי התחדשות עירונית

התחדשות עירונית הינו תהליך שבו מערכות העיר מתעדכנות ומתפתחות 
על מנת לשפר את איכות החיים ולענות על צרכי התושבים. 
עם הגידול באוכלוסייה במרכזי הערים והאצתם של תהליכים טכנולוגיים חדשים, עירוניות חכמה והתחדשות עירונית הפכו לנושאים חשובים ועיקריים ברחבי העולם.
פרויקטים של התחדשות עירונית המקודמים הן ביוזמה ממשלתית והן ביוזמה פרטית מבקשים לחדש שכונות מגורים ותיקות על ידי שיפור, חיזוק ומיגון בנייני מגורים כמו גם שדרוג של שטחים ציבוריים ותשתיות. פרשקובסקי גרופ פועלת כבר שנים רבות בתחום של ההתחדשות עירונית ומיישמת במרכזי ערים ברחבי הארץ את תוכניות תמ"א 38/2 להריסת מבנים ישנים שנבנו לפני 1980 ובנייתם מחדש 
משלב היסודות – מצוידים בממ"דים, ותוך הקפדה על תקני הבטיחות המחמירים ביותר.
כיום פועלת הקבוצה גם במסלול של פרויקטים פינוי בינוי במסגרת חברת הבת שלה- רום העיר המאגדת את כל פעילות ההתחדשות העירונית של הקבוצה. 

הקבוצה מציעה הזדמנות פז להגשים חלום של בית חדש, שייבנה בסטנדרטים המחמירים ביותר של בטיחות תוך עמידה בתקנים הנדסיים ומרחבים מוגנים לצד הקפדה על עיצוב עכשווי , איכותי ונעים ללא כל עלות מצד בעלי הדירות.
במילים אחרות, החברה בונה עבור בעלי הדירות בנין חדש מהיסוד, בטיחותי ומודרני המכיל דירות מרווחות המושתתות על מפרט מוקפד ואיכותי. פרט לשיפור ממשי באיכות וברמת החיים, הקבוצה משביחה עבור בעלי הדירות את ערך הנכס ובכך משפיעה על עתידם הכלכלי של בעלי הדירות ובני משפחתם. 

פרוייקטים - התחדשות עירונית

רום העיר יקנעם

פרויקט התחדשות עירונית פינוי בינוי בשטח של כ- 78 דונם ביקנעם עילית.
התכנית כוללת פינוי בינוי של 416 יחידות דיור ובינוי שכונת מגורים חדשה בהיקף של כ- 2,496 יחידות דיור לרבות מסחר ותעסוקה.

אדריכל הפרויקט: א.ג. איזן – אדריכלים ובוני ערים.

פרויקט פינוי בינוי חדש ואיכותי בשכונת רמת יקנעם, שכונה ותיקה בעיר יקנעם עילית אשר נוסדה בשנת 1967 לאחר היפרדותה מהמושבה יקנעם. רמת יקנעם ממוקמת במרכז העיר ותחומה בין כביש 70 בצפון, שדרות יצחק רבין ממזרח ודרון ורחובות הערבה וצאלים ממערב. השכונה נהנית מקרבתה לפארקים, יערות, נחלים, גינות ומרחבים ירוקים. פארקים בולטים הם פארק רבין ופארק בריכות נחל קרת ובו בריכות מים הנשפכים מבריכה לבריכה במפלים קטנים, כמו גם פינות חי וגשרים. יקנעם עילית נחשבת לאחת מעשר הרשויות הכי ירוקות בארץ.

יקנעם נחשבת לאחד ממרכזי ההיי טק הגדולים בארץ עם יצוא של מיליארדים ומעל 100 חברות העוסקות במחקר ופיתוח. החיבור הטבעי לסביבה הירוקה וההררית, שנולד מתוך התבוננות עמוקה באיכיות הספציפיות של המקום, הולידו את השפה הויזואלית של הפרויקט והכוללת אלמנטים צורניים הנשענים על הסביבה הפיזית והגאוגרפית של השכונה ועל ערכיה של העיר הייחודית המהדהדים את תחושת הבית, המשפחה והקהילה.

רום העיר ירושלים - קריית מנחם

פרויקט התחדשות עירונית פינוי בינוי שכונת קריית מנחם הוותיקה אשר ממוקמת בשער הכניסה המערבית של העיר ירושלים בסמיכות לתחנת הרכבת הקלה. פינוי של כ-160  יח"ד ובינוי שכונת מגורים חדשה של כ-640 יח"ד בנייה רוויה אשר כוללת מסחר תעסוקה ומשרדים בגודל של כ-2,000 מ"ר.

אדריכל הפרויקט: ביטמן בן צור אדריכלים.

רום העיר הוא פרויקט מגורים חדש ואיכותי של התחדשות עירונית בשכונת קריית מנחם בירושלים.

השכונה נוסדה בשנת 1959 בדרום־מערב העיר ונחשבת לאחת השכונות הגבוהות בה מבחינה טופוגרפית.  מתחם הפרויקט, הצופה אל נופיו הירוקים של יער ירושלים ושוכן סמוך לשכונת עין כרם ולבית החולים עין כרם, מתפרש על שטח של 9 דונם, וכולל את הבניינים הראשונים האי-זוגיים ברחוב ניקרגואה.

קרבתו של פרויקט רום העיר לצירי תחבורה ראשיים ובצמידות לרכבת הקלה, מאפשרת לנוע בקלות אל העיר ומחוצה לה. החיבור הטבעי למרכיבים ארכיטקטוניים,שנולד מתוך התבוננות עמוקה באיכויות הספציפיות של המקום, הוליד את השם והלוגו שמתהדר במגדל המים הייחודי של השכונה על ידי שימוש באלמנטים הצורניים שלו כמו גם בצבעוניותו השמחה המהדהדת את תחושת הבית, המשפחה והקהילה.

רום העיר קריית ביאליק

פרויקט פינוי בינוי התחדשות עירונית בשטח של כ-14 דונם בשכונת צור שלום בקריית ביאליק. 
התכנית כוללת פינוי של 128 יח"ד ובינוי של שכונת מגורים חדשה בהיקף של כ- 768 יחידות דיור.
גבולות השכונה הם מצפון אזור התעשייה של קריית ביאליק, מדרום רחוב התל, ממזרח כביש עוקף קריות וממערב כביש 4.

אדריכל הפרויקט: א.ג. איזן – אדריכלים ובוני ערים.

צור שלום הינה השכונה הצפונית בקריית ביאליק. בעת הקמתה, יושבה בעיקר על ידי עולים. בצפונה אזור נרחב של תעשייה קלה.

אז איך עושים את זה

שישה צעדים להתחדשות עירונית

 1. גיוס הסכמת בעלי הדירות וקבלת מימון – בשלב ראשון על בעלי הדירות לגייס את הסכמתם של 66% מבעלי הדירות לתהליך. היזם דואג למימון מלא עבור בעלי הדירות לרבות ייעוץ משפטי בלתי תלוי שילווה אותם בכל שלבי ההליך וידאג לאינטרסים שלהם.

 2. חתימה משותפת על הסכם שיתוף פעולה – בשלב זה חותמים היזם ובעלי הדירות על הסכם מפורט המסדיר את כל פרטי ההליך באופן מלא ושקוף ובו מפורטים תנאי המעבר של בעלי הדירות לדיור חלופי בזמן בניית ביתכם החדש, לרבות מפרטי הדירות, תוכניות הבניה וכיו"ב. היזם דואג לערבויות עבור בעלי הדירות מבנק או מוסד פיננסי מוכר כחלק מההליך על מנת להעניק לבעלי הדירות את השקט והביטחון שעתידם בידיים טובות. 

 3. אישור ובירוקרטיה מול הרשויות – בשלב זה היזם דואג לתכנון הפרויקט וכל הצד ההנדסי ההכרחי לקבלת היתר בניה וכל האישורים הנדרשים עבור בניית הפרויקט. מרגע קבלת האישורים מהרשויות והגופים הרלוונטים, ניתן להתקדם האלה.

 4. דיור חלופי ללא עלות מצד בעלי הדירות – בזמן בניית הפרויקט, היזם ידאג למימון מלא עבור דיור חלופי לבעלי הדירות לרבות החזרה לדירה החדשה שתיבנה בבנין מודרני עם חניה פרטית ומפרט טכני עשיר.

 5. בניית הפרויקט – עם קבלת היתרי הבניה ובהתאם ללוחות הזמנים שנקבעו מראש, יחל היזם בבניית הבניין החדש, תוך הפקדה על תקני הבנייה המקצועיים, הקפדנים והמחמירים ביותר.

 6. התוצאה – בעלי הדירות ישובו אל דירה חדשה, מרווחת, בבניין מעוצב, מודרני, בטיחותי ובסביבה מתפתחת הנותרת נאמנה לצביונה המקורי והמוכר.

בתום ההליך תשובו אל מקום מגוריכם האהוב – דירה חדשה בבניין חדש שערכה כמו כן שוויה גבוהים באופן משמעותי.

מתווה פיננסי ובטוחות שתספק החברה

בעלי הדירות יקבלו דיור חלופי במשך ביצוע הבניה על חשבון היזם

 • במהלך ביצוע הפרויקט יהיו זכאים בעלי הדירות לשכ"ד חלופי על חשבונה של החברה החל ממועד פינוי הדירה ועד למועד מסירת הדירה החדשה.
 • שכר הדירה ייקבע על פי חוות דעת שמאית שיערוך שמאי מוסכם ובתוספת של 10%.
 • החברה תישא בעלויות ההובלה מהדירה הנוכחית אל הדירה החלופית וומנה חזרה לדירה החדשה.


ליווי בנקאי סגור

 • מימון הפרויקט ייעשה באמצעות ליווי פיננסי סגור ע"י בנק מלווה כהגדרתו בהסכם.


עריכת ביטוחים למשך תקופת ביצוע הפרויקט, אשר בעלי הדירות מוטבים בהם

 • החברה תדאג לביטוח עבודות קבלניות, חבות מעביד, צד ג' וכל ביטוח אחר שיידרש לכיסוי הפרויקט כלפי בעלי הדירות.

 

ערבות בנקאית לפי חוק מכר דירות

 • כל בעל דירה טרם פינוי דירתו יקבל מאת היזם ערבות חוק מכר בשווי הדירה החדשה המובטח בהתאם לקביעת השמאי מטעם הבנק המלווה לרבות הצמדותיה. כתב הערבות יימסר במעמד פינוי הדירה ומסירת החזקה במקרקעין ליזם וזאת למשך כל תקופת הבנייה עד למסירת הדירה החדשה לידי בעלי הדירות ויהיה צמוד למדד תשומות הבנייה החל מיום מסירתה.

ערבות בנקאית אוטונומית להבטחת תשלומי שכר דירה

 • היזם ימסור ערבות בנקאית אוטונומית צמודה למדד המחירים לצרכן, לצורך הבטחת תשלום דמי השכירות. הערבות תהיה בתוקף למשך כל תקופת ביצוע העבודות ועד למסירת הדירות החדשות בהתאם להסכם.

 

מיסים לפי חוק מיסוי מקרקעין, התשכ"ג-1963 על חשבון החברה

 • היזם ימסור לבעלי הדירות ערבות בנקאית בלתי מותנית, צמודה למדד המחירים לצרכן, להבטחת תשלומי המיסים החלים על פי כל דין ככל שיוטלו על הדיירים כתוצאה מבניית הפרויקט.
 • היזם יישא בכל העלויות הכרוכות בביצוע הפרויקט, המיסים וכל היטל שיחול בקשר עם בניית הפרויקט.

 

ביצוע הפרויקט ועלויות הפרויקט

 • הפרויקט יבוצע תוך נקיטת כל האמצעים והביטוחים הנדרשים על פי דין, תקן, דרישת רשויות מוסכמות, נוהלי בטיחות וכיו"ב.
 • החברה תישא בכל עלויות הפרויקט, לרבות תשלומי חובה, האגרות וההיטלים שיהיו הכרוכים בהוצאת היתר בנייה, אגרות והיטלי פיתוח , אגרות בנייה וכיו"ב.

 

עו"ד ומפקח הנדסי חיצוני מטעם בעלי הדירות על חשבון החברה

 • היזם יישא על חשבונו בעלות שכרם של עורכי הדין והמפקח ההנדסי מטעם בעלי הדירות, אשר ימונו על פי החלטת הנציגות. כמו כן ימונו גם שמאי ויועץ ביטוח.

Contact

אם אתם בעלים של נכס ומעוניינים לבדוק איתנו אפשרות לביצוע של התחדשות עירונית צרו קשר ונשמח להיפגש

Phone

Address

רוטשילד 3, תל-אביב